پنجشنبه 12 آذر 1394  02:02 ق.ظ

برای استفاده از ویدئو پروژکتور چه اصولی صحیح است ؟ یکی از مهمترین نکات در زمینه استفاده صحیح از این دستگاه خاموش کردن اصولی آن است.در نگاه اول شاید به ذهنتان خطور کند که چطور می شود که خاموش کردن دستگاه در عمر آن تاثیر داشته باشد؟
تصویر ویدئو پروژکتور ها توسط لامپ قدرتمندی روی کادر نمایش انتشار پیدا می کند.بدلیل استفاده از همین لامپ ویدئو پروژکتور ، زمانی که محیط دارای نور زیادی باشد ، تصویر شما کم نور تر به نظر می رسد.زیرا نور محیط زیاد بوده و به نور لامپ ویدئو پروژکتور غلبه می کند.

برای استفاده صحیح از لامپ و افزایش طول عمر آن باید نکات زیر را رعایت کنید
1-پس از استفاده از دستگاه آن را از برق نکشید و توسط دکمه پاور روی ریموت کنترل و یا روی بدنه خود دستگاه آن را خاموش کنید و منتظر بمانید تا ابتدا لامپ دستگاه توسط فن های آن خنک شده و سپس خاموش شود.زیرا هنگام استفاده از ویدئو پروژکتور لامپ آن به شدت داغ شده و اگر خنک نشود آسیب جدی می بیند.
2-سعی کنید دستگاه را در حالت eco قرار دهید تا فشار روی لامپ آن کمتر شده و به طبع عمر آن افزایش یابد.به همین منظور لازم است تا نور محیط خود را تا حد امکان کاهش دهید و روشنایی دستگاه را کاهش دهید تا فشار کمتری را به لامپ وارد کنید.
3-دستگاه را هر 3 ماه یکبار و نهایتا هر 6 ماه یکبار برای سرویس نزد کارشناس آن ببرید تا فن ها و سینک های خنک کننده را سرویس کند تا توانایی خنک کنندگی خود را از دست ندهند.اگر دستگاه شما خوب خنک نشود ، عمر لامپ به شدت کاهش پیدا می کند.
4-هرگز خودتان اقدام به باز کردن ویدئو پروژکتور نکنید و برای تعمیر ویدئو پروژکتور به مراکز معتبر مراجعه کنید


نظرات()   
   

ویدئو پروژکتور جیبی نوعی ویدئو پروژکتور دارای ابعاد بسیار کوچک و وزن بسیار کم می باشد.این دستگاه ها امکانات مطلوبی دارند و دارای لامپ LED می باشند.بدلیل تکنولوژی ساخت این دستگاه ها آن ها را می توان در محیط های نیمه تاریک استفاده کرد.زیرا شدت نور آن ها در واحد انسی لومن پایین می باشد. ویدئو پروژکتور جیبی دارای پورت ورودی HDMI بوده و می تواند به گوشی های اندرویدی دارای این پورت وصل شود.
قابلیت حمل آسان در کنار کار آمدی و دارا بودن پورت های تصویر کامل ، این دستگاه را به یک ابزار پرکاربرد تبدیل کرده است.  • آخرین ویرایش:جمعه 27 آذر 1394
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic